Selfiji

Vairāk kā miljons selfiju tiek uzņemti katru dienu. Vai esi viens no tiem, kas veido šo grandiozo skaitli? Selfiji ir kļuvuši par populāru fotografēšanas stilu, kad cilvēks pats sevi fotografē. Šis fotografēšanas veids ir kļuvis tik populārs, ka tiek izdomāti dažādi aksesuāri, lai spētu iegūt arvien labākas fotogrāfijas. Šādi aksesuāri, kas paredzēti tieši selfija bilžu veidošanā ir selfija koki, kas attālina mobilo telefonu, lai iegūtu plašāku skatu uz bildi. Tāpat jaunākajos viedtālruņos tieši priekšējās kameras uzlabošanas efekti ļauj labāk veikt bilžu uzņemšanu.

Selfiju uzņemšana ir ne vien jautra laika pavadīšana ar ko palielīties sociālajos tīklos, bet arī tai ir negatīvs aspekts. Ir uzskaitāmi daudz negadījumi un pat letālas sekas, uzņemot tieši šādas fotogrāfijas, jo cilvēki neskatās, kur sper soli. Vēlme uzņemt ekstrēmu fotogrāfiju ir lielāka kā drošības uzraudzība. Lielākais procentuālais skaits negadījumu ir tieši krišana no augstām vietām, paslīdēšana un iekrišana dažādos iepriekš nepamanītos caurumos. Mazāk gadījumi ir iegūtās traumas, jo netiek pamanīti apkārt esošie draudi: sadursmes ar transporta līdzekļiem, dzīvnieku uzbrukumi. Pētījumos veiktais uzskaitījums liecina, ka daudz vairāk cilvēki iet bojā taisot selfijus, nekā no haizivju uzbrukumiem.

Selfiju taisīšana tiek uzskatīta par problēmu, ja cilvēks pavada katru dienu vismaz piecas minūtes cenšoties uztaisīt vislabāko fotogrāfiju. Apsēsta vēlme fotografēt sevi ik uz soļa un pēc tam likt sociālajos tīklos praktiski tiek uzskatīta par garīgu problēmu un uzmanības trūkumu.

Taču neskatoties uz visu negatīvo, selfiju uzņemšana ir viens jautrs hobijs, kas saistās ar ceļošanu un atmiņu saglabāšanu. Selfijs ir kas vairāk kā tikai tava seja – tam ir jābūt arī interesantam fonam vai kādai dziļākai domai. Vienalga, vai fotografējies iekštelpā vai ārā, pārliecinies, ka apkārtne arī ir baudāma. Istabai vienmēr ir jābūt sakārtotai, lai fonā nav redzamas lietas, kuras nevēlies, lai citi ierauga. Pozicionē sevi tā, lai esi fonā, kuru vēlies parādīt citiem. Daba vienmēr padara bildi daudz lieliskāku. Pavasarī un vasarā var izvēlēties ziedošus kokus un mežus; rudenī ietin sevi krāsainajās lapās, bet ziemā esi skaistā sniega fonā.

Selfijs ir fotografēšanās veids, kas lieliski iet kopā ar sevis iemūžināšanu un draugu kompāniju. Protams, jo vairāk cilvēki nepieciešami ietvert kadrā – jo nepieciešamāks būs selfija koks. Iekļaujot vēl kādu personu vai mājdzīvnieku savā selfijā, tu padari to neaizmirstamāku un interesantāku arī citiem. Tas ir arī lielisks veids kā iemūžināt savas atmiņas par kādu ceļojumu, nelūdzot visu laiku apkārtējiem, lai tevi nofotografē. It īpaši publiskā vietā, visu laiku jāuzmanās, lai kāds neieiet starp tevi un fotogrāfu, tāpēc, ja turēsi fotoaparātu rokas attālumā, vari būt drošs, ka neviens neizjauks tavu bildi, pēkšņi pieskrienot priekšā. Vienīgais, par ko ir jāpadomā, vai kāds aizmugurē necenšas izbojāt bildi. Tik pat populāri, cik izrādīt savas labākās bildes, tik arī interesantas paliek izķēmotas un “īstajā brīdī” nofotografētas bildes. Tas nozīmē – jo smieklīgāk, jo labāk. Tāpēc nekad nevari būt drošs, vai selfija uzņemšanas laikā, kāds tavu neizdevušos bildi neievietos visiem redzamajos sociālajos tīklos.

Kas ir tas lielākais iemesls, kāpēc cilvēki veido selfijus? Tas ir smaids. Paskatoties uz labām un smaidīgām bildēm, kas ir sanākusi gala rezultātā, pats lietotājs jūtas laimīgāks un garastāvoklis uzlabojas. Laimi dara arī ievietošana sociālajos tīklos, kur bilde tiek apbrīnota un novērtēta. Lai gan tas tiek pielīdzināts uzmanības trūkumam, tomēr, ja to nedara reizi dienā, tad prieks par labi izdevušos bildi var būt tīri veselīgs.