Labas bildes ar telefonu – vai tas ir iespējams?

Vai tu atceries tās dienas, kad ar telefoniem nebija iespējams nofotografēt svarīgus mirkļus? Arī šobrīd vēl pastāv telefonu, kuru funkciju sarakstā neietilpst foto kamera, vai arī dažiem pirmajiem modeļiem kvalitāte ir tik slikta, ka nemaz nav jēga to izmantot. Mūsdienu jaunatnei bilžu kvalitāte ir ļoti svarīgi, tāpēc arī šis ir viens no iemesliem, pēc kā mēs izvēlamies savus jaunos viedtālruņus. Ko lielāka un augstāka izšķirtspēja un pikseļi, jo telefons kļūst vērtīgāks. Mūsdienās telefoni pat mēdz aizvietot lielās fotokameras, kuras agrāk bija vienīgais bilžu uzņemšanas priekšmets.

Tu vari ieguldīt laiku un pacietību, lai rediģētu kādu no fotoattēliem, kuru uzņēmi ar telefonu, vai arī jau laicīgi apzināties galvenos padomus, lai varētu izveidot lielisku bildi ar telefonu.

Izmanto režģlīnijas, lai līdzsvarotu savu attēlu

Viens no labākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā uzlabot sava mobilā telefona fotogrāfijas ir ieslēgt režģlīnijas. Tas izveido vairākas līnijas uz ekrāna un balstās uz trešdaļas noteikumu: fotogrāfijas kompozīcijas principa pamatā bildi var iedalīt trešdaļās, gan horizontāli, gan vertikāli, tāpēc kopā ir deviņas daļas. Iekļaujot savu objektu starp režģa līnijām, tu panāksi dabiskāku skatu.

Koncentrējies uz vienu objektu

Daudzi no labākajiem fotoattēliem ietver tikai vienu interesantu objekti. Profesionāli fotogrāfi saka, ka objektam nevajadzētu aizpildīt visu kadru – vislabāk ir apmēram divas trešdaļas. Tas izceļas no fona un padara bildi labāku.

Atrodi dažādas perspektīvas

Fotografē no unikāla un negaidīta leņķa, tā padarot kadru neaizmirstamāku. Tu vari radīt ilūziju par daudz dziļāku telpu, lielāku augstumu, palielinātākus objektus nekā tie ir patiesībā. Parasti fotogrāfijas ir ņemtas taisnu uz priekšu vai putna lidojumā, tāpēc izdomā kreatīvu pieeju bildēšanas procesam. Telefons ir pietiekoši ērta ierīce, lai variētu ar dažādiem leņķiem.

Izvairies no objektu pietuvināšanas

Kad tu uzņem bildes no liela attāluma, varētu būt kārdinājums to pievilkt tuvāk, lai redzētu precīzāk. Bet patiesībā no šīs funkcijas ir jācenšas pēc iespējas izvairīties. Pietuvinot fotoattēlu, tu vari gala rezultātu padarīt graudaināku, izplūdušu un ar samazinātu kontrastu. Tā vietā mēģini pēc iespējas nokļūt tuvāk nepieciešamajam objektam. Protams, ir situācijas, kad nevarēsi pieiet tuvāk vēlamajam objektam, jo tas var apdraudēt tavu dzīvību, piemēram, fotografējot aizas malā, vai kādu savvaļas dzīvnieku.

Izmanto dabīgo apgaismojumu

Jāatzīst, ka ir patiešām grūti atrast tādu viedtālruni, kura bildes sanāktu patiešām labā kvalitatīvā stāvoklī, fotografējot ar zibspuldzi. Lielākā daļa fotogrāfijas ar zibspuldzi izskatās nedabiskas, izmainot cilvēku izskatu, veidojot sarkano acu efektu un daudz citas lietas. Tā vietā, lai izmantotu zibspuldzi, centies fotografēt dabīgā apgaismojumā. Tu vari spēlēties ar ēnām, ko piešķir dažādi apgaismes objekti, nevis izstarot to visu ar zibspuldzi.

Veic vairākas bildes vienlaicīgi

Pozētas fotogrāfijas var būt lieliskas atmiņas, kas parāda ģimenes, draugu, dažādu pasākumu laimīgos brīžus. Bet dažreiz negaidīti kadri var būt daudz interesantāki. Tas ir tāpēc, ka šādi negaidīti kadri spēj attēlot emocijas un pašu būtību. Viens no labākajiem veidiem, lai attēlotu patiesas emocijas ir veikt daudz fotogrāfijas īsā laika posmā. Tādējādi tu iegūsi daudz bildes, no kurām varēsi izvēlēties labākās. Dažās bildēs, iespējams, būs aizvērtas acis, citās kādi ārējie faktori pabojās kopskatu, tāpēc ir labi, ja ir no kā izvēlēties.

Rediģē bildi

Varbūt daudziem tas liekas nedabiski, ka pirms ievietošanas publiskajā apskatē bilde tiek pārveidota, bet, zinot dažus limitus, ir pat vēlams rediģēt bildes. Piemēram, uzliekot lielāku kontrastu, krāsas paliek sulīgākas, var novērst dažādus defektus, kam nevajadzēja būt bildē un daudz citas lietas.