Kāpēc mēs uzņemam bildes?

“Kāpēc tu fotografē?” Šo jautājumu ikviens ir dzirdējis, taču atbildei nekad neesam tā līdz galam sagatavojušies. Kas patiešām liek mums pirkt dārgas foto kameras un iemūžināt katru soli, ko izdarām? Kāpēc vispār ir nepieciešamas fotogrāfijas? Digitālās fotokameras un jaunie viedtālruņi ir daudz attīstītāki nekā agrāk, arī lai uzņemtu kvalitatīvas fotogrāfijas katru minūti. Lai būtu vieglāk atbildēt uz šādiem jautājumiem, iesaku izlasīt dažus no iemesliem, kāpēc mēs fotografējam.

Lai mirklis paliek atmiņā

Ir daudz dienas, kas tu vēlētos, lai tava kamera būtu pa rokai. Cilvēki dažkārt it ieinteresēti saglabāt arī ikdienišķas rutīnas, kā arī brīvdienas un svētku pasākumus. Tad kad tev ir bērni, tu apzinies, cik laiks ātri skrien un aizņemto dienu laikā vari ātri vien aizmirst dažādus notikumus. Fotografēšana palīdz atsvaidzināt atmiņu un paildzināt svarīgus brīžus nedaudz ilgāk. Reti kurš vēl veido fotoalbumus, taču arī tas ir lielisks atmiņu apkopojums, un katru reizi kad to skaties, smaids atplaukst pa visu seju. Apskatot bildes uz ekrāna, mēs vēlamies atmiņas paturēt tajā pašā stāvoklī. Dzīvē ir daudz svarīgas dienas, kurās nepieciešamas fotogrāfijas, un tām arī speciāli gatavojamies. Piemēram, kāzas ir viens no svarīgākajiem dzīves momentiem, kur bez fotogrāfijām neiztikt. Protams, šo dienu mēs atceramies uz mūžu, taču skaistās fotogrāfijas ir vienmēr patīkami apskatīt.

Lai iemācītos

Mūsu acis dažkārt redz daudz vairāk, nekā prāts saprot. Tieši ar fotogrāfiju izmantošanu mēs varam pēc tam apskatīt visas sīkākās nianses, kuras iespējams iepriekš nepamanījām. Tāpēc vienmēr turi savu kameru sev blakus, un izmanto to. Daži mirkļi notiek pārāk ātri, tāpēc to iemūžināšana ļauj pēc tam lēnāk redzēt un apskatīt visu procesu. Ar fotogrāfiju palīdzību mēs arī mācamies par vēstures atmiņām. Laikā, kad sāka ražot pirmos fotoaparātus, tika iemūžinātas tikai dažas galvenās bildes no svarīgiem pasākumiem, taču tās ir saglabājušās kā nozīmīgas vēstures liecības. Tāpat arī tikai pēc fotogrāfijām varam apzināties savus radu rakstus un cilts koku. Senos laikos visas fotogrāfijas bija melnbaltas, tāpēc ir nedaudz grūtāk apzināties patiesās krāsas, bet labāk šādas fotogrāfijas nekā nekādas. Iedomājieties, kāds zinātniskais pavērsiens būtu noticis, ja fotoaparāti tiktu izveidoti vēl daudz gadu simtus iepriekš, kad vēl plauka Senās Romas un Ēģiptes kultūras.

Lai pastāstītu stāstu

Ir attēli, kas aizved realitāti uz pavisam citu vietu un laiku. Cilvēki mēdz izteikt savas sajūtas caur fotogrāfiju. Tās paplašina stāstījumu ar vizuālu attēlu un uzreiz ir vieglāk saprast. Dažkārt vieglāk ir atcerēties tieši vizuālo bildi nekā stāstīto aprakstu. Piemēram, dodoties ekskursijā uz kādu eksotisko valsti, paņem līdzi savu fotokameru un iemūžini visu, ko ēdīsi restorānos. Ar bildēm ir daudz vieglāk izklāstīt kā viss izskatījās, nevis mēģinot attēlot to vārdos. Draugi un ģimene būs tikai pateicīgi, ja viņiem nebūs jāizmanto sava fantāzija (kas varētu arī nebūt tāda, kā patiesībā vajadzētu), bet vienkārši apskatīs fotogrāfijas.

Lai izklaidētos

Fotografēšana daudziem cilvēkiem ir kā hobijs. Varbūt viņiem nav svarīgi iemūžināt sevi tūkstošos dažādu veidu, bet viņus aizrauj pats process – saredzēt ko vērtīgu ikdienā un to iemūžināt. Fotogrāfija rada smaidu, un tas vien ir patīkami, ja iemūžini kādu cilvēku un redzi viņu smaidam. Daudzi fotogrāfi ar šo hobiju nodarbojas profesionāli, pelnot ar to sev iztiku. Ja tavs hobijs ir fotografēšana tad lieliski to var apvienot ar naudas pelnīšanu.