Kā kļūt par profesionālu fotogrāfu?

Profesionāla fotografēšana ir lieliska karjeras izvēle ikvienam, kas vēlas iegūt samaksu par savu radošo talantu. Tā ir viena no nedaudzajām jomām, kurā nav svarīgs tavs koledžas grāds, vecums, dzimums vai citi parametri. Tu vari pagriezt savu sapni par realitāti, un kļūt par profesionālu fotogrāfu pavisam neilgā laika posmā. Ja esi apķērīgs un tev patīk fotografēt, tad tieši šī karjeras iespēja būtu tev piemērotākā.

Digitālās kameras šo biznesu ir padarījušas daudz vieglāku – tu vari veikt ideālo attēlu un pēc tam to pārveidot dažādās programmās. Tikai jāatceras, ka profesionālā fotogrāfa tirgus ir ļoti konkurētspējīgs un nepieciešams patiešām liels talants un neatlaidība, lai izceltos no visiem.

Ekipējums ir pirmā lieta, kas tev ir nepieciešama, tuvojoties profesionāla fotogrāfa karjerai. Viss process neapstājas vien ar foto aparāta iegādi – tev ir nepieciešama profesionāla kamera, statīvs, dažādi objektīvi un daudz dažādi sīkumi. Viss kopā, protams, tas arī prasīs ieguldīt finansiālus līdzekļus. Iesākumā, mācību procesā, vari iegādāties ne pārāk dārgu kameru, jo, ja tevi šis hobijs tomēr neaizraus, būsi izlietojis daudz līdzekļus.

Kameras iepazīšana ir svarīga lieta, jo jaunās tehnoloģijas piedāvā daudz vairāk kā iegūt vienkāršu bildi. Tām ir dažādi efekti, kas uzlabo bildes. Tev būtu jāprot ātrumā nomainīt vienu objektīvu pret citu, jo foto-sesija vienmēr ir ar limitētu laiku. Un, jo vairāk bildes spēsi uzņemt, jo lielākas iespējas būs izvēlēties labākās un kvalitatīvākās. Eksperimentē mājās ar dažādām gaismām un ēnām, izmēģini visus kameras iestatījumus, izlasi lietošanas instrukciju un fotografē ar dažādiem papildus pieejamiem aprīkojumiem.

Kā pieminēju, bilžu rediģēšana ir solis, kas arī ir jāmācās, papildus fotografēšanas mākslai. Lai iemācītos rīkoties ar dažādām bilžu apstrādes programmām, vislabākā iespēja ir doties uz speciāliem kursiem. Tā tu visvieglāk un ātrāk iemācīsies visus noderīgos sīkumus, kas lieliski papildinās jebkuru bildi.

Nišas atrašana ļaus tev koncentrēties uz vienas mākslas radīšanu. Izmēģini vairākas jomas, kurās varētu strādāt un centies nobāzēties uz to, kura padevās un iepatikās visvairāk. Piemēram, tu vari koncentrēties uz kāzu, sporta, ainavu vai portretu fotografēšanu. Vari satikties arī ar profesionāliem fotogrāfiem tieši sev vēlamā nišā un iegūt svarīgu informāciju par labākajām kamerām, darba stratēģiju un daudz citiem jautājumiem.

Profesionālais bizness nozīmē reklamēšanos. Pašreklāma ir ļoti svarīga, lai tevi sāktu pamanīt. Ļoti labi šādam mērķim noder sociālie tīkli, kur ir plašas iespējas satikt savu mērķauditoriju. Pašā biznesa sākumā izveido izdevīgas “iepazīšanās cenas”, atlaides un konkursus, lai piesaistītu arvien vairāk cilvēkus. Publicē visas savas foto sesijas labākos kadrus (ar modeļa atļauju). Tu, protams, vari izvēlēties fotografēt savvaļas skatus un ainavas, bet arī šiem darbiem ir nepieciešama reklāma, ja vēlēsies tos pēc tam pārdot dažādām izdevniecībām un sadarboties ar zinātniskiem žurnāliem. Pieņem arī izaicinājumus, ja tev tiek piedāvāts kas nedaudz savādāks, nekā sava izveidotā niša. Tu vari uzzināt, vai esi spējīgs iziet no savas komforta zonas un tādējādi paplašināt savu pieredzi.

Atceries, ka tev pašam ir jābūt ne vien labam fotogrāfam, bet arī pietiekami komunikablam, lai novadītu foto sesiju jautrā atmosfērā, kā arī piesaistīt sev klientus. Piemēram, strādājot ar bērniem vai cilvēku grupām, ļoti svarīga ir savstarpējā komunikācija. Bildēs ļoti uzskatāmi var redzēt to, vai cilvēks ir atbrīvojies, vai jūtas ērti fotografēšanas laikā. To visu spēj padarīt fotogrāfs ar savu komunikāciju un mijiedarbību.