Kā iegūt lielisku bildi?

Vai tu vēlies atstāt neatkārtojamu iespaidu uz modeļu aģentūru, vai veikt neaizmirstamu kadru ar savu mīļoto? Arī ģimenes saietā fotogrāfiju iemūžināšana ir ļoti svarīga daļa. Neatkarīgi no tā, kāds ir iemesls, lai veiktu bildi, daži padomu radīs perfektu kadru ikvienā situācijā.

Personīgi uzņemti kadri:

Praktizējies turēt rokās fotokameru, lai bildes nav izplūdušas un neskaidras. Neļauj pirkstiem bloķēt kāda kadra precīzu iegūšanu, neliec to priekšā zibspuldzei. Ilgstoši turot rokā fotokameru, tā var nogurt, tāpēc ik pa laikam atpūtini roku. Ja veiksi sevis fotografēšanu jeb tā saucamo pašbildes (selfija) uzņemšanu, iepriekš trenējies pie spoguļa. Eksperimentē ar dažādiem leņķiem, pretējā gadījumā var pazudināt labu bildi. Izvairies uzņemt fotogrāfijas no apakšas, tu izskatīsies daudz labāk un vairāk glaimojošs, ja kamera būs nedaudz virs tevis. Tāpat arī nevajag pārspīlēt un fotografēt pilnīgi virs galvas.

Lai iegūtu perfektu bildi, uzņem tik daudz kadrus, cik vien neapnīk. Galvenais, pēc tam neapjuktu 100 bildēs, lai izšķirtu vienu labāko. Pozē ar dažādiem tērpiem, tādējādi uzreiz iegūsi vairākas labas bildes.

Lai iegūtu labākas un nedaudz tālākas bildes, kā arī nenogurdinātu savu roku – izmanto kameras piedāvātās funkcijas, kā taimeri. Ja bieži izmanto taimeri, un, lai nebūtu bieži jāskraida, lai to visu laiku ieslēgtu, iegādājies tālvadības pulti, kas uzņemt kadrus ikreiz, kad nospiedīsi pogu.

Īpaši gadījumi ar ģimeni vai kolektīvu:

Fotogrāfija spīdēs no profesionalitātes, ja visi būsiet saģērbušies atbilstoši šim pasākumam. Apģērbs ir viena no pirmajām lietām, kas būs pamanāma fotogrāfijā ar daudz cilvēkiem. Ārējais izskats ir svarīgs, jo bilde paliek mūžīgās atmiņās, tāpēc, ja zini, ka gaidāmajā pasākumā noteikti būs fotografēšanās, noteikti saģērbies skaisti. Fotogrāfijai izvēlies atbilstošu fonu – ja tiek fotografēti daudz cilvēki, tad fonam vajadzētu būt pēc iespējas mierīgākam. Fons varētu atklāt kādu kopīgu īpašību par grupu vai radiniekiem, piemēram, slēpošanas kūrorta kaislība, vai lieliski pavadīta diena pludmalē.

Pārliecinies, ka visi fotogrāfijā ir entuziasma pilni uzņemt atmiņā paliekošu notikumu. Visiem pirms fotogrāfijas uzņemšanas jājūtas pozitīvi, neviens nedrīkst aizslēpties aiz cita muguras. Mazu bērnu fotografēšana ir īpaši grūta, jo viņu pacietības mērs ātri vien beidzas, un sākas niķi. Taču tam nevajadzētu sabojāt bildes miljons dolāru vērtos smaidus, tāpēc jācenšas ātri un patīkami pieveikt šo procesu. Fotografēšanas laikā pašam atraktīvākajam dalībniekam jāizstāsta viens labs joks, lai bildes sanāktu dzīvīgi priecīgas. Jo kas gan var vēl labāk rotāt bildi, kā smaids?

Jebkura bilde, ko uzņemat ir lieliska iespēja parādīt, ka tava ģimene vai kompānija ir unikāla. Izdomā, kā padarīt bildi atšķirīgu no citām kompāniju bildēm. Iepriekš varat izveidot mazu prāta vētras aptauju, lai izveidotu dažus scenārijus, kā varētu veidot fotogrāfijas. Tajā pašā laikā jau būsiet pozitīvi noskaņoti un bildes sanāks ļoti jautras. Varat kā centru izcelt savu ģimenes mīluli.

Atceries, ka galvenais noteikums ir – lai visi grib iesaistīties. Nevienu nedrīkst piespiest ar varu fotografēties, pretējā gadījumā emocijas rādīs pašas par sevi. Cīnīties un likt kādam izskatīties laimīgam kadra uzņemšanas brīdī būs pilnīga laika izšķiešana. Šādas pats princips ir dzīvnieku fotografēšanu. Ja ļoti vēlies, lai tavs mājdzīvnieks fotografējas kopbildē, tu nevarēsi viņu piespiest būt mierīgam un pozēt kamerai. Atmet ar roku un gaidi kad citu dienu dzīvniekam būs lielāka vēlēšanās mierīgi pasēdēt. Painteresējies, kādi ir līdzekļi, kā var kopā ar mājdzīvnieku iegūt labus pašportretus.