Fotografēšanās diena skolā

Vai tev ir briesmīgas atmiņas par skolas fotografēšanās dienu? Tas ir viens mirklis, kad tiek nospiesta fotoaparāta poga, un tieši tajā tu esi aizvēris acis vai uznākusi šķaudīšanās lēkme? Vārdi “Fotografēšanās diena” daudziem izraisa bailes un lielu gatavošanos iepriekš, lai izskatītos labi tieši šajā dienā. Uzzini, kā vislabāk sagatavoties šai spriedzes pilnajai dienai un iegūt neaizmirstamu klases fotogrāfiju, kuru nebūs nepatīkami skatīties pēc vairākiem gadiem.

Svarīgi ir divi etapi – iepriekšēja trenēšanās un sagatavošanās konkrētajā dienā. Ja tu sāksi domāt ar visu pašā dienas rītā, vari būt lielā stresā un ne līdz galam sataisījies, kas novedīs pie slikta garastāvokļa, un, protams, neizdevušās bildes.

Par šādu fotografēšanos dienu droši vien tiek paziņots jau laicīgi, nevis trīs dienas iepriekš. Tāpēc – arī gatavošanās darbi jāsāk vismaz nedēļu iepriekš. Sāc ar rūpēm par savu seju. Protams, šis ir jādara neatkarīgi no tā, vai ir fotografēšanās diena, vai parasta ikdiena. Tīri savu seju pirms došanās gulēt, kas ir visvieglākais veids, kā novērst jaunu piņņu rašanos. Tīra un skaista seja padarīs tevi pašpārliecinātu par sevi.

Sagatavo jau apģērbu laicīgi. Nedomā, ka pēdējā rītā spēsi ātrumā un steigā atrast kaut ko labu, kas patiešām patiks – kur nu vēl, ja drēbes būs jāgludina. Tas ir lieks darbs, ko var novērst jau laicīgi sagatavojoties. Izplāno patiešām burvīgu apģērbu, kas būtu pieskaņots ādas tonim, matu krāsai, acu krāsai, kā arī izceļ formu. Pārliecinies, lai tomēr tas arī nav pārāk uzkrītošs un izaicinošs. Solīdas krāsas ir vislabākā izvēle, lai nav nekas izceļošs, kas pievērstu uzmanību tikai apģērbam, nevis kopskatam.

Iestudē savu pozu un smaidu, trenējoties pie spoguļa. Kā tu vēlies smaidīt – ar muti vaļā vai ciet? Vai tev patīk skatīties tieši kamerā, vai nedaudz aiz tās? Šādu trenēšanos vari ieplānot dienu iepriekš, nav obligāti katru dienu jādodas pie spoguļa un jāmācās labākās pozas. Domā par lietām, kas tevi padara priecīgu un izraisa smaidu, piemēram, draugu joki vai mājdzīvnieka nedarbi.

Izmēģini arī kopskatu, ieskaitot kosmētikas uzklāšanu. Tai nevajadzētu būt pārāk uzkrītošai. Uzvelc arī savu izmeklēto apģērbu un vari intereses pēc atrādīties draugiem vai ģimenei. Ja viņi apstiprinās, ka viss ir labi, tad vari nesatraukties par fotografēšanos. Taču var gadīties, ka esi kaut ko pārcentusies un nāksies vēl nedaudz pielabot.

No paša rīta celies nedaudz ātrāk, lai ierēķinātu patīkamas dušas laiku. Izmazgā matus un ieveido savu frizūru. Esot skaista un sapucējusies, tev palīdzēs daudz labāk justies kameras priekšā. Ja tev vienmēr ir bijuši taisni mati, varbūt pamēģini kaut ko jaunu un ieruļļo galus, vai tieši pretēji – čirkainus matus iztaisno ar taisnotāju. Arī frizūru vēlams iepriekšējā dienā kaut izmēģināt, lai zinātu, cik daudz laika aizies gatavošanās procesā. Noteikti neaizmirsti dezodorantu, jo, lai arī lielākā daļa bilžu ir profila izmērā, tomēr nepatīkami sviedru traipi var būt redzami kopējā klases bildē. Pirms izej no mājas, vēlreiz pārliecinies, vai apģērbs nav saburzīts vai netīrs, jo bildē tas varētu būt ļoti labi redzams.

Pirms došanās no mājas rūpīgi iztīri zobus un izmanto zobu diegu. Lai nekas nebūtu palicis zobos pēc brokastīm, noteikti ieskaties vēlreiz spogulī. Kas vēl vairāk varētu izbojāt bildi, kā ēdiena palieka, kas ieķērusies zobu starpā, it īpaši, ja esi izdomājusi smaidīt ar plaši atvērtu muti. Uz fotografēšanos ņem līdzi somā spogulīti, lai vēlreiz veiktu pēdējo skatu pirms iemūžini sevi gada fotogrāfijā.